Zakwaterowanie
Walory lecznicze uzdrowiska
 
Strona główna > Oferta
Oferta

W sanatorium położonym na terenie parku zdrojowego, przygotowano dla kuracjuszy 178 miejsc w pokojach 1-i 2-osobowych, z pełnym węzłem sanitarnym, telefonem, TV. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a dodatkowo jego architektura zapewnia łatwe poruszanie się we wnętrzach.

W sanatorium leczone są przede wszystkim choroby narządów ruchu:

The truth is that I can't see the future. Nor can you. I make replica Breitling Navitimer decisions based on what I think is best replica watches buy with the information at hand. Sometimes the things that look like a good decision turn out rolex daytona replica bad in the end. Was it foolishness? If I knowingly made a foolish decision, yes. But replica watches Australia sometimes the direction I want to go looks like a wise decision when it is not. I can see the beginning of a course of action, and I can anticipate where I'm going based on life experiences. But when unforeseen circumstances await, I'm blindsided by problems I couldn't have anticipated.
panerai replica watches uk

  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • zesztywniające zapaleni stawów kręgosłupa,
  • zwyrodnienia stawów,
  • dyskopatie,
  • stany pooperacyjne wypadania dysku,
  • choroby obwodowego układu nerwowego,
  • niektóre choroby kobiece

W procesie leczenia stosowane są unikatowe wody siarczkowo-słone, z których podczas kąpieli siarka nieorganiczna wnika przez skórę do krwioobiegu i przedostaje się do chorych tkanek, likwidując stany zapalne. Następuje złagodzenie bólu i usprawnienie stawów, zahamowanie, a niejednokrotnie cofnięcie zmian zwyrodnienia stawów

Download Movie Online - Download movie for free - Film Telecharger

Kuracjusze nie muszą opuszczać budynku, by skorzystać z zabiegów leczniczych z naturalnych surowców balneologicznych, bowiem w sanatorium uruchomiony został Zakład Przyrodoleczniczy.

W nowocześnie wyposażonej sali gimnastycznej odbywają się ćwiczenia z kinezyterapii przywracające sprawność ruchową. W sanatorium znajduje się jadalnia, gdzie podawane są domowe posiłki, a w kawiarni organizowane są wieczorki taneczne.


KRÓTKA HISTORIA

Nazwa sanatorium zbudowanego w 1978 r. zaczerpnięta została z "Popiołów" Stefana Żeromskiego, od głównego bohatera powieści - Rafała Olbromskiego. S. Żeromski przez prawie rok pracował jako guwerner w Brodach k. Oleśnicy. Wówczas to często odwiedzał Busko. Kiedy oddano do użytku nowe sanatorium, przypadała właśnie 90 rocznica pobytu S. Żeromskiego na Ziemi Buskiej. Nadanie imienia "Rafał" sanatorium, było hołdem pamięci dla tego wielkiego Polaka, patrioty i pisarza.

Przylegający do sanatorium Park "Rafał" składa się z trzech części:

  • północnej , na której znajduje się źródło wody mineralnej "Aleksander"
  • sanatoryjnej z ozdobnymi krzewami, a także boiskiem do siatkówki i parkingiem
  • trzecia część na południe od budynku sanatorium to lasek z różnymi gatunkami drzew

Z sanatorium jest bardzo blisko do letniego basenu kąpielowego i zabytkowego Parku replica watches Zdrojowego.

Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Oferujemy leczenie najlepszą w Europie wodą siarczkową, które wspomagane zabiegami fizykoterapeutycznymi daje wspaniałe efekty zdrowotne.

Sanatorium "Rafał" posiada wpis do rejestru placówek prowadzących turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PCPR i MOPS.


Copyright © 2003 Sanatorium "RAFAŁ"
ul. Topolowa 2, 28-100 Busko Zdrój
tel. (041) 378 39 68, 378 21 62, fax (041) 378 42 20

Projekt i wykonanie: realnet.pl